Informácie o nás

Srdečne Vás vítam na našich stránkach. 

Ako sa patrí predstavím sa Vám. Volám sa Barbora Marinicová pochádzam z Prešova. 

Už od detstva inklinujem ku psom a zvieratám všeobecne, Mojou záľubou , koníčkom a tým čo môj život napĺňa sa psy stali v septembri 2007. V tento čas som našla svojho prvého psa, Welsh teriéra Lakyho bez PP. Lakyho som našla vyhodeného na ulici a kedže som veľmi túžila po psovi ujala som sa ho. A práve od toho dňa sa to celé začalo. 

Začala som sa o psov , o ich starostlivosť, výchovu a výcvik plne zaujímať. Laky bol problémovi pes, a preto bolo nutné s tým niečo robiť. Prešli sme si spolu odstraňovaním agresívneho správania cez výcvik základnej poslušnosti,  agility , dogdancingu a dogtrekingu. Tento pes naštartoval vo mne vášeň - PSY. Psy sú už navždy súčasť môjho života.

Neskôr som sa začala zaujímať o športovú kynológiu. Laky však nebol pes , s ktorým by som sa tomuto športu mohla venovať. Bol rok 2009. V tomto športe bez pochýb vynikajú práve Nemecký ovčiaci. A tak som sa začala zaújímať o to akého psa  vybrať. Rozhodla som sa práve pre Nemeckého ovčiaka. 

2.12.2009 sa narodili šteniatka Nemeckého ovčiaka v českej chovateľskej stanici ABALIO. 

Zahraničné krytie- Chira od řeky Labe x Vilmar Eqidius. A práve  tejto chovateľskej stanici som si vybrala môju Nemeckú ovčiačku Auris. 31.1.2010 som si domov priviedla vytúžené šteniatko. A od tej chvíle sa plne zaujímam, snžím sa stále zlepšovať vo výcviku psov, ich výchove a nepochybne v športovej kynológii.

Musím spomenúť Re-spect team a človeka s veľkým Č Matúša Balúna, ktorý bol ochotný (a stále je ) mi od kedy Auris mám pomôcť  v mojom napredovaní v športovej kynológii. Taktiež to platí pre Katarínu Pružinskú a Miroslava Kašpera patrí  Vám jedno obrovské ĎAKUJEM! Cením si všetku vašu pomoc, cenné rady, motiváciu a všetko ostatné čo mi dávate. Aj  všetkým zvyšným členom teamu ďakujem.

Už sú to viac ako 4 roky čo sa športovej kynológii venujem. Je za mnou už veľa tréningov, pár vycvikových táborov a ešte viac ma len čaká. S Auris sa stále pripravujeme.                                                                               Počas tých 4 rokov som mala ešte jednu sučku Nemeckého ovčiaka Aiwy z Marakani (ďakujem Katke) a prostredníctvom nej ( Aiwy je z jej chovateľskej stanice) som spoznala ďalšiu skvelú osôbku Mirku Velčíkovú, ktorá je mi stále dobrou parťáčkou nielen v tréningoch. Vďaka nej a pod záštitou CHS Z MARAKANI je vrh C už na svete. Mirka ďakujem ! :)

To bolo tak v skratke niečo o mne a mojej doterajšej ceste psím svetom :)

Pár fotiek - naším životom :)

     Aiwy z Marakani , ja a Auris Abalio :) r. 2012

    rok 2010 Letný výcvikový tábor Zbraslav, na foto : Iva Lžičažová, Atom Abalio, Chira od řeky Labe , Auris Abalio          ( rodinka) a  ja :)      r. 2010 Re-spect team na seminári s Mia Skogster( Majsterka sveta) v areáli Hvězda

      Kapušanský hrad r. 2012

 

Kontakt

aurisabalio Prešov , Nižná Šebastová +421918389600 marinicovabarbora@gmail.com